Inicjatywy Janssen - Życie z łuszczycą

Inicjatywy Janssen - Życie z łuszczycą

Rola rodziny i przyjaciół w terapii łuszczycy

Kiedy nasz najbliższy dowiaduje się, że jest chory może poczuć się niepewnie. Objawy łuszczycy zwłaszcza w widocznych miejscach na ciele mogą powodować różny odbiór ze strony społeczeństwa.

Kiedy nasz najbliższy dowiaduje się, że jest chory może poczuć się niepewnie. Objawy łuszczycy zwłaszcza w widocznych miejscach na ciele mogą powodować różny odbiór ze strony społeczeństwa. W takiej sytuacji warto, abyśmy sami zapoznali się czym jest łuszczyca, jak przebiega i jak wspierać chorego. Pamiętajmy, że jest to choroba przewlekła o zróżnicowanym nasileniu.

Osoby cierpiące na łuszczycę często spotykają się z brakiem społecznej akceptacji (niekiedy wręcz brakiem tolerancji) ze względu na panujące stereotypy. W konsekwencji tego narażone są na depresję.

Bardzo ważny jest fakt, że w niektórych przypadkach niezastąpiona może okazać się pomoc psychologa, który podpowie jak pacjent może reagować na skrajnie negatywne reakcje społeczeństwa. Na pewno warto edukować otoczenie osoby chorej, że cierpi na łuszczycę, która pomimo, że może wywoływać ostre objawy nie jest chorobą zakaźną.