Zdrowie psychiczne to ważny element naszego ogólnego stanu zdrowia i dobrego samopoczucia. Dobry stan zdrowia psychicznego oznacza, że jest się w stanie rozpoznać własne możliwości, dostosować się do normalnych stresów życiowych, pracować produktywnie i przyczyniać się do rozwoju swojej społeczności. Szereg czynników społecznych, psychologicznych i biologicznych określa stopień emocjonalnego dobrostanu, którego możesz doświadczać w danym czasie. Jeśli u danej osoby pojawiają się wzorce zachowań lub myślenia, które powodują u niej znaczny niepokój lub mają negatywny wpływ na jej życie, może ona chcieć zasięgnąć profesjonalnej porady medycznej, aby uzyskać odpowiednie wsparcie w radzeniu sobie z tym problemem. Dyscyplina neurobiologii stanowi klucz do zrozumienia, jak działają nasze mózgi i jak możemy zachować dobre zdrowie psychiczne, które ma kluczowe znaczenie dla wszystkich innych aspektów naszego życia. Ponadto proces badań i rozwoju w neurobiologii ma na celu opracowanie innowacyjnych opcji leczenia, które mogą pomóc ludziom borykającym się z problemami dotyczącymi zdrowia psychicznego.5
Od ponad 60 lat firma Janssen jest pionierem na polu nauk neurobiologicznych. Skupiając się na obszarach istniejących potrzeb, za naszą misję przyjmujemy zmniejszenie obciążenia, niepełnosprawności i szkód powodowanych przez poważne choroby neuropsychiatryczne i neurodegeneracyjne.
Naszą misją jest opracowywanie nowych rozwiązań i innowacji, które nie tylko poprawiają, ale także przekształcają życie osób z chorobami psychicznymi.6
Firma Janssen podejmuje działania na rzecz poprawy życia pacjentów, angażuje się w pionierskie opracowywanie nowych leków i jest przygotowana do wykorzystania przełomowych technologii, które pozwolą na wcześniejsze, dokładniejsze diagnozowanie pacjentów oraz precyzyjniejsze przewidywanie ich odpowiedzi na leczenie.
Współpracujemy z około 30 organizacjami pacjentów i opiekunów w całej Europie, jak też wspieramy ich działalność. Partnerstwa te pozwalają zwiększyć nasz poziom zrozumienia schorzeń neurologicznych i umożliwiają nam uwzględnienie perspektywy organizacji w naszej pracy, zapewniając praktyczne wsparcie, które jest bezpośrednio ukierunkowane na istniejące potrzeby. Na przykład we współpracy ze społecznością chorych na stwardnienie rozsiane przeprowadziliśmy globalne badanie pacjentów, aby ocenić wpływ zmęczenia – jednego z wielu niewidocznych objawów choroby – na społeczne i emocjonalne aspekty życia codziennego.
Współpracując z pacjentami i opiekunami, opracowaliśmy praktyczne narzędzia i inicjatywy publiczne, aby pomóc osobom żyjącym ze schizofrenią, dużą depresją i stwardnieniem rozsianym lepiej zrozumieć występujące u nich choroby oraz sobie z nimi radzić.
Co roku podejmujemy współpracę z firmami zewnętrznymi. Nasze sojusze przybierają różne formy, ale cel jest zawsze taki sam: rozwijanie badań naukowych i dostarczanie rozwiązań, które przynoszą korzyści pacjentom, lekarzom i całemu społeczeństwu. Aktywnie poszukujemy nowych dróg współpracy w naszych głównych obszarach zainteresowania i szukamy podobnie myślących firm z branży opieki zdrowotnej i technologii, które podzielają nasze zaangażowanie, wizję i innowacyjny sposób myślenia.
Opracowaliśmy ponad 20 leków i innowacji dotyczących ośrodkowego układu nerwowego, w tym dwa psychofarmaceutyki uznane za mające zasadnicze znaczenie przez Światową Organizację Zdrowia.
Istnieją różne rodzaje depresji – duże zaburzenie depresyjne, czyli MDD, jest jednym z nich. W samej Europie 40 milionów ludzi cierpi na 7 duże zaburzenie depresyjne (MDD) – poważny stan medyczny charakteryzujący się epizodami depresji, takimi jak obniżenie nastroju lub poczucie beznadziejności i/lub utrata zainteresowania lub odczuwania przyjemności niemal we wszystkich czynnościach.7 8 W wyniku tego MDD nie tylko rzutuje na zdrowie osoby z tym zaburzeniem, ale może mieć wpływ na każdy aspekt jej życia, od relacji z rodziną i przyjaciółmi po wydajność w pracy.78
Schizofrenia jest ciężkim, przewlekłym, złożonym zaburzeniem funkcjonowania mózgu,9 które wpływa na to, jak ktoś myśli, czuje i się zachowuje.10 U osób chorych na schizofrenię występują epizody psychozy,11 ale nie mają one wielu osobowości, jak to bywa często błędnie przedstawiane.12