Onkologia to nauka o nowotworach, zajmująca się ich badaniem, diagnozowaniem i leczeniem. Onkolodzy skupiają się na diagnozowaniu i leczeniu chorób nowotworowych, a także przyczyniają się do badań nad tymi chorobami. Zazwyczaj wyróżnia się trzy grupy onkologów: onkolodzy medyczni, onkolodzy chirurgiczni i radioonkolodzy.
Onkologia jest jednym z obszarów działalności firmy Janssen. Naszym celem jest sprawienie, aby choroby nowotworowe były nie tylko możliwe do opanowania, ale również uleczalne, poprzez opracowanie przełomowych i precyzyjnych rozwiązań w zakresie leczenia, które poprawią jakość życia i pozwolą osobom dotkniętym chorobami nowotworowymi cieszyć się większą ilością znaczących chwil w życiu.
W firmie Janssen zajmujemy się podtypami nowotworów, które znamy najlepiej, aby nasza dogłębna wiedza i doświadczenie mogły mieć jak największy wpływ na możliwość opracowania skutecznych leków i zmianę życia osób z chorobami nowotworowymi na lepsze.
Naszą najlepszą szansą na osiągnięcie tego konkretnego, długoterminowego celu jest korzystanie z przełomowych osiągnięć technologicznych i pomocy starannie dobranych partnerów na całym świecie.
Dzięki naszym odkryciom, pracom rozwojowym i współpracy kontynuujemy rozwój kompleksowego, zróżnicowanego portfolio i linii produkcyjnej małych cząsteczek, leków biologicznych i terapii komórkowych dla pacjentów z nowotworami hematologicznymi, rakiem gruczołu krokowego, rakiem płuca i rakiem pęcherza moczowego.
Od 2011 roku uzyskaliśmy dziewięć rejestracji leków onkologicznych i dziesięć oznaczeń terapii przełomowej, a obecnie prowadzimy prace nad sześcioma nowatorskimi przeciwciałami bispecyficznymi. Te przełomowe odkrycia podkreślają nasze zaangażowanie w rozwój badań naukowych, dzięki czemu możemy dostarczać skuteczne rozwiązania dla naszych pacjentów.
Rak płuca jest jednym z najczęstszych nowotworów, rozpoznawanym rocznie u ponad 310 000 osób w samej Europie. W raku płuca nieprawidłowe komórki grupują się w płucach, co może powodować uczucie zmęczenia i duszność, a także ból w klatce piersiowej i uporczywy kaszel.
Rak gruczołu krokowego to nowotwór, który rozwija się w gruczole krokowym, znajdującym się tuż za pęcherzem moczowym.5 Każdego roku w Europie chorobę tę rozpoznaje się u około 450 000 osób i jest ona obecnie drugą najczęstszą przyczyną zgonów z powodu nowotworów wśród mężczyzn.6 U większości osób z rakiem gruczołu krokowego we wczesnym stadium nie występują żadne objawy.7 Badania przesiewowe w kierunku raka gruczołu krokowego mogą odgrywać ważną rolę w poprawie zrozumienia przez mężczyzn ich stanu zdrowia w ramach procesu podejmowania świadomych decyzji wspólnie z pracownikami ochrony zdrowia.6
Rak pęcherza moczowego jest częstym typem nowotworu. W 2018 roku rozpoznano niemal 550 000 nowych przypadków, a mężczyźni są czterokrotnie bardziej narażeni na zachorowanie niż kobiety.8 Rak pęcherza moczowego rozwija się, gdy komórki tworzące pęcherz moczowy zaczynają rosnąć w sposób niekontrolowany.9 Najczęstszą postacią raka pęcherza moczowego jest rak urotelialny, określany również jako rak przejściowokomórkowy (TCC), który wywodzi się z komórek urotelialnych wyściełających wnętrze pęcherza moczowego.9 Inne postacie raka pęcherza moczowego mogą rozwijać się w innych miejscach w drogach moczowych, ale wszystkie występują znacznie rzadziej.9